Grupa 2 - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Grupa 2

Grupy w Internacie
W wolnym czasie pomagamy naszemu najmłodszemu koledze i wspólnie układamy puzzle.
W dniu 13 listopada 2018 roku nasz kolega Gabriel miał urodziny, kupiliśmy mu skromny prezent, złożyliśmy życzenia urodzinowe i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
W dniu 13 listopada 2018 roku, postanowiliśmy, że będziemy smażyć frytki. Najpierw wybraliśmy się wszyscy do sklepu, żeby kupić odpowiednie produkty: ziemniaki, olej, ketchup. Gdy wróciliśmy do Internatu, poszliśmy do kuchni i ustaliliśmy, co należy zrobić w pierwszej kolejności. Zaczęliśmy obierać ziemniaki, niektórym wychodziło to lepiej innym troszkę gorzej, ale wspólnymi siłami udało nam się obrać wszystkie ziemniaki, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Następnie dokładnie umyliśmy obrane ziemniaki. Gdy ziemniaki były już dokładnie umyte, kroiliśmy je na kształt przypominający frytki. Kolejnym krokiem było smażenie frytek w frytkownicy. W międzyczasie, posprzątaliśmy swoje miejsca pracy, żeby było czysto. Gdy nasze frytki były już gotowe, przygotowaliśmy talerze, postawiliśmy ketchup na stół i zaczęliśmy jeść przygotowane przez nas frytki. Jak już zjedliśmy pyszne frytki, to umyliśmy samodzielnie talerze i odłożyliśmy je na suszarkę. Poczęstowaliśmy frytkami także inne dzieci i młodzież z Internatu a także innych wychowawców. Wszyscy byliśmy zadowoleni, ponieważ to był bardzo smaczny przysmak.