Klub żeglarski - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Klub żeglarski

25 kwietnia w świetlicy naszego Ośrodka odbyło się spotkanie uczniów z instruktorem i kapitanem żeglarstwa jachtowego, panem Jackiem Podwyszyńskim, reprezentującym „Stowarzyszenie Róża Wiatrów” z Przemyśla. Spotkanie to rozpoczęło realizację programu „Niepełnosprawni na lądzie, pełnosprawni na wodzie”. W szkoleniach na Patent Żeglarza Jachtowego będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie szkół Ośrodka, a ich koordynatorką będzie p. Beata Jaworska.
Jak informują na swojej stronie internetowej członkowie stowarzyszenia : „Żeglarstwo dla nas to nie tylko piękny sport i zdrowy, aktywny sposób spędzania wolnego czasu, ale i metoda wychowawcza, która promuje wartości takie jak umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach, współpraca w zespole, odpowiedzialność za siebie i innych, szacunek, sumienność i dokładność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży, która pierwszy raz będą miała kontakt z żeglarstwem.
Jest on podzielony na trzy etapy:
1. Prelekcja w szkołach z Edukacji Żeglarskiej i bezpiecznego przebywania nad wodą oraz nieodpłatne zajęcia żeglarskie w ramach „Przemyskiej Akademii Żeglarskiej” /nauka samodzielnego żeglowania, udział w regatach i imprezach żeglarskich, a także piknikach charytatywnych /. Konkurs plastyczny pt. „Żeglarstwo widziane oczami dziecka”
2. Organizacja Niebieskich Szkół na Jeziorze Solińskim dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych , gimnazjalnych i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
3. Podsumowanie projektu podczas regat żeglarskich dla dzieci.”