Obóz Polska - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Obóz Polska

Projekt Europe's Friends Erasmus+
1ST CAMP IN POLAND
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w ramach programu Erasmus Plus zorganizował obóz zatytułowany ”Traditional Handicrafts and the Art of Photography Campw dniach 10.05.2018-23.05.2018, w którym uczestniczyło 35 uczniów i 12 nauczycieli z takich państw jak: Portugalia, Turcja, Grecja, Rumunia i Polska. Głównym założeniem obozu było poznawanie kultury, tradycji i rzemiosła państw uczestniczących. Jednak najważniejszym celem obozu była integracja młodzieży niesłyszącej ze słyszącymi. Różnice kulturowe, jezykowe i komunikacyjne nie stanowiły przeszkody aby młodzież wzajemnie mogła uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, zajęciach sportowych, lekcjach czy wycieczkach krajoznawczych.