Propozycje aktywności w czasie wolnym - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Propozycje aktywności w czasie wolnym















Teatr cieni - spróbuj cz.1, cz.2, cz.3, cz.4























Gotujemy. W bardzo przystępny sposób panie podają i demonstrują wykonanie pysznych i sycących posiłków. Możesz wspólnie z rodzeństwem lub rodzicami wykonać posiłek lub sprawić niespodziankę bliskim i zrobić to sam a następnie zaprosić domowników na obiad lub kolację. Smacznego! Sałatka śledziowa Naleśniki

























Szukamy inspiracji – TANIEC. 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca. Na świecie nie są niczym niezwykłym kluby taneczne dla głuchych. W Polsce jeszcze do niedawna istniał taki w Łodzi - nazywał się Dwie Dłonie.
Obejrzyj niesłyszących tancerzy na świecie - Dancing While Deaf
https://youtu.be/6wwz5jx1GlI                                                                                 
https://youtu.be/EnWhXWvBwMY                                                                                                     
grupę niesłyszących  tancerzy z Pekinu:                                                                                                   
oraz warsztaty teatralno - taneczne niesłyszących w Polsce:                            
https://youtu.be/jj9pU_Zr_lw                                                                                                                      
I oczywiście taniec Iwony Cichosz.

Piosenka napawająca optymizmem Bardzo sympatycznie przygotowana w j.migowym piosenka zespołu Dwa plus jeden "Iść w stronę słońca"

Język migowy jest najważniejszym elementem kultury i życia codziennego osób głuchych.
Każdy język jest na swój sposób charakterystyczny, inny i piękny. Jest niematerialnym dziedzictwem kulturowym określonych grup ludzi. Jednym ze sposobów wyrażenia piękna danego języka jest poezja. W języku migowym poezja ma zupełnie inny charakter. W Polsce słowo “poezja” kojarzy się z wierszami czy utworem lirycznym. W wielu przypadkach polskich utworów znajdujemy rymy (dokładne lub niedokładne), ale są także “wiersze białe” – bez rymów, zachowujące jednak estetykę i piękno tego języka. Jak bardzo się różni polska poezja od poezji miganej? Wyobraźmy sobie, że tłumaczymy wiersz w języku polskim na język migowy. Jeśli jest to wiersz rymowany, to w tym momencie on je traci. To zupełnie tak samo, jakbyśmy wiersze z języka angielskiego tłumaczyli dosłownie na język polski, nie szukając rymów. Jeśli byśmy chcieli zachować rym, to pojawia się kolejny problem – język migowy nie jest językiem fonicznym, więc niemożliwym jest szukać brzmiących tak samo (lub podobnie) końcówek słów. A co z pięknem i estetyką języka? Czy można go “przekazać” w języku migowym?
Trochę o poezji dla osób niesłyszących.
teraz jeśli nie zrozumiałeś to interpretacja http://pzg.warszawa.pl/poezja-abc-titanic/

Kreskówka "Play Safe" opisywany w Polskim Języku Migowym Ciekawa animacja dla dzieci o konieczności zachowania bezpieczeństwa w czasie zabawy oraz o tym jak wielkim przyjacielem człowieka jest PIES




















Bardzo interesująca alternatywa do nudy. Dzięki tej grze, lepszej niż krzyżówka, poprawią się Twoje słownictwo i pisownia, a także miło spędzisz czas, podróżując po świecie i odkrywając tajemnice 7 cudów  świata.







Jest to test jednokrotnego wyboru z ograniczeniem czasowym. Test zawiera 10 pytań i 3 rundy bonusowe.
Najpierw osoba patrzy na obrazek, a następnie wybiera jedną z odpowiedzi: A,B,C lub D.
Osoba otrzymuje punkty za prawidłową odpowiedź i za dodatkowy czas.
Są 3 koła ratunkowe: dodatkowy czas, 50:50, wynik x2.
W rundach bonusowych można zyskać punkty, stracić punkty, zyskać dodatkowy czas lub zwiększyć swój wynik dwukrotnie a nawet trzykrotnie.
W rundzie bonusowej jest 5 kart (karty są zielone i czerwone). Osoba patrzy na karty i zapamiętuje najlepszą kartę. Następnie karty są odwracane i tasowane a osoba wybiera jedną z kart.


Gra polega na znalezieniu 10 słów, które ukryte są w siatce liter (podobnie jak w wykreślance). Jest to gra na czas.
Osoba, która znajdzie ukryte słowo, najpierw musi kliknąć myszką na to słowo a następnie musi dopasować odpowiedni obrazek, który jest po prawej stronie.




Adaptacja najsławniejszej książki Astrid Lindgren. „Dzieci z Bullerbyn”  to opowieść o przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce, gdzie są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. W Bullerbyn zaczynają się właśnie wakacje, które dla dzieci będą pełne sympatycznych wydarzeń.

Gwiazda Mikołaja Kopernika - Mikołaj Kopernik, syn toruńskiego kupca, jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder, przepowiada mu wielką przyszłość, rozwijając w chłopcu wielkie zainteresowanie gwiazdami. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań, które targają Mikołajem rodzi się odkrycie, które zmieni świat.






Wielkanoc - gry interaktywne nie tylko dla najmłodszych






















 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego