Festiwal Nauk Przyrodniczych - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Festiwal Nauk Przyrodniczych

W dniu 13 lutego 2020 roku, w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się Festiwal Nauk Przyrodniczych dla młodzieży klas ósmych szkół przemyskich, w którym wzięli udział nasi uczniowie z klas VII i VIII pod opieką wychowawcy. Po wykładzie dla młodzieży prof. dr hab. inż. Grażyny Jaworskiej „Nauka jako wartość”, uczniowie pracowali w grupach, w pracowniach przedmiotowych: matematyki i informatyki, fizyki, biologii i chemii. Tutaj stworzono możliwość bezpośredniego i indywidualnego zetknięcia się z nauką oraz jej praktycznym przełożeniem na życie, a wszystko zaprezentowane w bardzo atrakcyjnej formie i miłej atmosferze. Wspomniana Pani prof. G. Jaworska prowadziła również interesującą prelekcję dla nauczycieli. Po przerwie na poczęstunek, młodzież podzielona na drużyny rozwiązywała quiz naukowy. Autorami pytań byli pracownicy uczelni, którzy gościli młodzież w swoich pracowniach przedmiotowych. Festiwal przebiegał w przyjaznej atmosferze, a same warsztaty dla naszych wychowanków były bardzo ciekawe i pouczające.