Solina - Żagle - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Solina - Żagle

3 czerwca ruszyła w naszym Ośrodku kolejna, trzecia już edycja „Niebieskiej Szkoły”. W wydarzeniu tym mogliśmy uczestniczyć w ramach projektu „Żeglować każdy może - 2019”, opracowanego i realizowanego przez „Stowarzyszenie Róża Wiatrów” z Przemyśla.
Nasi uczniowie żeglowali po Jeziorze Solińskim dzięki panu kapitanowi żeglarstwa jachtowego Jackowi Podwyszyńskiemu. Pod opieką pań : Beaty Jaworskiej, Elżbiety Kikieli i Elżbiety Sobolak – Baj mogli doświadczyć niesamowitej frajdy jaką jest pływanie i nauka sterowania żaglówkami, a przy okazji - kąpiel na kąpielisku przy Wyspie Energetyka i spacer po zaporze w Solinie.
Serdecznie dziękujemy sponsorom : „Stowarzyszeniu Róża Wiatrów” i partnerowi strategicznemu Stowarzyszenia – Fundacji PZU, za możliwość przeżycia tej radosnej przygody.