Pracownia ceramiczna - otwarta! - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Pracownia ceramiczna - otwarta!

Nasz Ośrodek może pochwalić się nową pracownią ceramiki. Tym samym spełniły się marzenia i oczekiwania wychowanków, dla których jest to wspaniała forma terapii i rozwoju twórczej aktywności. Powstanie pracowni ceramicznej wraz z wyposażeniem nie byłoby możliwe bez znaczącego wsparcia finansowego (ok. 30 tys. zł) długoletniej przyjaciółki Ośrodka i fundatorki wielu działań i projektów pani Marie Therese Wolfs. Jest to osoba o wielkim sercu, żywo zainteresowana sytuacją Ośrodka. W związku z powstaniem pracowni ośmiu pracowników placówki i dwie nauczycielki
z zaprzyjaźnionych Ośrodków (nr 1 i nr 3) zostali przeszkoleni przez doświadczonych artystów z Bielska – Białej na dwudniowym kursie. Podczas szkolenia uczestnicy poznali różne techniki rzeźbiarskie, sposób przygotowania gliny, narzędzi, szkliwienia prac, wyboru odpowiedniego programu do wypału prac. Zajęcia prowadzone z dziećmi będą miały na celu kształtowanie sprawności manualnych wychowanków, rozwijanie wyobraźni, wiary we własne siły, ale przede wszystkim rozładowanie napięcia emocjonalnego. W pracowni powstawać będą gliniane naczynia, figurki, świeczniki, aniołki, ozdoby świąteczne. W dniu 12 grudnia 2018 r. zajęcia w naszej nowej pracowni ceramicznej nagrała Regionalna TVP Rzeszów.