9 listopada o godzinie 11.11 na przemyskim Rynku około 1500 dzieci i młodzieży przemyskich szkół zaśpiewało hymn Polski dla uczczenia naszego narodowego święta

Nas oczywiscie nie mogło tam zabraknąć. Nasi uczniowie śpiewali i migali wslnie ze wszystkimi Hymn Polski. Po krótkim wstępie Prezydenta Miasta Roberta Chomy, sygnał do rozpoczęcia wykonania czterech zwrotek hymnu dał Piotr Szelążek prowadzący na co dzień chór młodzieżowy "Vox Iuventum".

Wśród wielu wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, to było jednym z najbardziej wyjątkowych i widowiskowych.

W całej Polsce aż 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Hymn Polski w wykonaniu naszej młodzieży można zobaczyć na: