Staż zagraniczny - Włochy - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Staż zagraniczny - Włochy

Nasz Ośrodek realizuje nowy projektu o nazwie „Mobilność edukacyjna szansą dla uczniów SOSW nr 2 w Przemyślu.” Realizowany on jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Funduszu Europejskiego.
Celem głównym projektu jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 - im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu.
W zawiązku z tym w dniach 04.11. – 18.11. 2018 r. 15 uczniów naszego Ośrodka z kierunków: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik turystyki wiejskiej odbyło zagraniczny staż we Włoszech ( miejscowość Chatillon). Nasza młodzież ucząca miała możliwość poznać specyfikę swoich zawodów w odmiennych uwarunkowaniach kulturowych, klimatycznych i technologicznych.
Program stażu został zaplanowany w sposób wszechstronny i kompleksowy by możliwie najpełniej sprostać potrzebom uczestników. Młodzież miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w połączeniu z obcowaniem z inną kulturą i tradycją. Uczniowie mogli w praktyce zastosować wiedzę zdobytą w czasie kształcenia w szkole. Poznali zasady działania zagranicznego przedsiębiorstwa od wewnątrz. Zapoznali się z innymi (często nowocześniejszymi) sposobami pracy i zarządzania, których nie ma w lokalnych firmach.