Pomoc psychologiczna - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Kochani!
Koniec roku szkolnego może być dla niektórych stresujący.. klasówki, egzaminy i inne prace zaliczeniowe.
Oto kilka porad, jak można poradzić sobie ze stresem w szkole, ale nie tylko, np. na egzaminie na prawo jazdy, czy w innych sytuacjach w życiu.
Przetestuj, znajdź coś dla siebie !
Uściski i pozdrowienia,
Pani Natalka
Kochane Dzieci ! Drodzy Rodzice!
Z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim dużo zdrowia, radości, miłości i bliskości!
Bo każdy z nas jest małym lub dużym dzieckiem :)
Wiemy, że dzieci lubią prezenty, a najlepszym prezentem dla nich jest wspólny czas z kochanymi rodzicami.
W ramach tego prezentu proponuję wspólne zabawy rozwijające samopoznanie oraz wzmacniające poczucie własnej wartości naszych Skarbów.
Miłego wspólnie spędzonego czasu !

Moc uścisków, Wasza Pani Natalka :)

Kochani rodzice!
W czasie, gdy przebywamy z dziećmi dłużej niż zawsze, proponuję wykorzystać ten czas na budowanie relacji i jak najlepszy rozwój psychiczny naszych pociech.
Proponuję kilka zabaw wzmacniających u dzieci poczucie własnej wartości. plik do pobrania

„W systemie wartości człowieka nie ma nic ważniejszego - bardziej decydującego o jego rozwoju psychicznym i motywacjach – niż szacunek, którym darzy on samego siebie”.
Nathaniel Branden

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Tymec
Drogie dzieci!
W natłoku zajęć, proponuję fajne ćwiczenia na poprawę samopoczucia i wspierania zdrowego mózgu opracowane przez japońskiego badacza Yoshiro Trutsumi.
Ćwiczenia dłoni są dobre dla ciała oraz poprawiają wydajność mózgu, bo mechanoreceptory z palców są połączone z neuronami kory czuciowej mózgu.

Czytaj instrukcje, oglądaj modelkę, wszystkie ćwiczenia są opisane.
Ćwiczenie 8 polega na robieniu różnych rzeczy drugą ręką, niż zawsze.
np. jeśli piszesz, myjesz zęby lub jesz prawą ręką, spróbuj zrobić to lewą i odwrotnie, jeśli robisz coś lewą, tym razem zrób to prawą.
To pomoże rozwinąć nowe połączenia pomiędzy półkulami mózgu.

Ćwieczenie 9 polega na jak najczęstszym pisaniu ręcznie, co również poprawia pamięć i pracę mózgu.
Jeśli uda się je zrobić, piszcie, jak wrażenia, czy się podobało i czy były trudne?

Drogie dzieci, Szanowni rodzice!

Zapraszam serdecznie do kontaktu indywidualnego ze mną drogą elektroniczną na WhatsApp, Messenger lub telefonicznie na nr tel: 513 142 878
Służę jak zawsze pomocą w każdej sprawie, tej trudniejszej i tej prostszej.
Od poniedziałku do niedzieli.

Wasza Psycholog,
Natalia Tymec